הקלטות מוקדמות

הוצאה מחודשת לאלבום הבכורה של אביתר בנאי במלאת 15 שנה לצאתו.

"התגובה הראשונה בהאזנה לאלבום הבכורה של אביתר בנאי בזמן אמת הייתה הפתעה מוחלטת. הלם של ממש. אמנם שיר אחד, "תתחנני אלי", כבר הושמע ברדיו כשנה לפני שיצא האלבום, והיה אפשר להבין שמדובר במשהו שונה ומיוחד... ובכל זאת, ליצירה השלמה נדמה שאיש לא ציפה. כל כך הרבה יופי, כאב, עומק רגשי ואומץ לבטא את הסערה הפנימית ללא שיקולי "איך זה יתקבל".
גם עכשיו, 15 שנה אחרי, ההתפרצות היצירתית באלבום הזה מסעירה ומרגשת, עוצרת נשימה. ואם עכשיו זה כך, לא קשה לדמיין עד כמה ב-1997 היא הייתה חסרת תקדים ומהפכנית בנוף המוסיקה הישראלית החדשה של אותם ימים".
יואב קוטנר, דצמבר 2011 (מתוך הפתיח להוצאה המחודשת)

במלאת 15 שנה לצאתו, רואה אור הוצאה מחודשת של אלבום הבכורה המופתי של אביתר בנאי. המארז המשולש, היוצא במסגרת סדרת "סימני דרך" של חברת אן אם סי, יכלול את האלבום המקורי, דיסק נוסף הכולל שני שירים אשר נכתבו עבור האלבום אך לא נכללו בו בסופו של דבר ו-7 גרסאות מוקדמות לשירים שנכללו בסופו של דבר בגרסאות שונות באלבום ו-DVD הכולל את הפרק מתוך סדרת "האלבומים" של "ערוץ 8" המוקדש לאלבום.

אלבום הבכורה של אביתר בנאי יצא במקור בשנת 1997 וכלל שירים שהפכו במהרה לנכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית. ביניהם: "יש לי סיכוי", "תתחנני אלי", "כלום לא עצוב", "מתי נתנשק", "שמתי לי פודרה" ו-"תיאטרון רוסי". האלבום זכה להצלחה מסחרית גדולה ונמכר עד היום ביותר מ-80 אלף עותקים (אלבום פלטינה כפול).

דיסק הבונוס שנכלל במארז כולל 9 שירים: 2 מתוכם, "תכף נתחבא" ו-"בשנייה אחת" נכתבו עבור האלבום אך לא נכללו בו בסופו של דבר ואילו יתר השירים מופיעים כאן בגרסאות ה"דמו" שלהם אשר הוקלטו בשלבים מוקדמים של העבודה על האלבום ובהן ניתן לשמוע את אביתר מבצע את השירים כשהוא שר ומלווה את עצמו בפסנתר בלבד (ובשיר אחד בגיטרה).

המהדורה המחודשת של "אביתר בנאי" יוצאת במסגרת סדרת "סימני דרך" של חברת אן אם סי יונייטד הכוללת הוצאות מחודשות לאלבומי מופת במוסיקה הישראלית. עד היום ראו, בין היתר, אור במסגרת הסדרה הוצאות מחודשות ל"אפר ואבק" של יהודה פוליקר, "כמו צמח בר" של חוה אלברשטיין, "סוף עונת התפוזים" של להקת תמוז, "אהוד בנאי והפליטים","אדם בתוך עצמו" של שלום חנוך ו"פלונטר" של רמי פורטיס.

לפרטים נוספים: אירית ירון-דקר
irity@hed-arzi.co.il 0506-816002

להורדת חוברת האלבום (PDF)