שאלות נפוצות

שאלות כלליות


מה זה פטיפון ?

פטיפון היא חברה ישראלית המציעה פלטפורמת הפצה מקוונת להעברת סינגלים ומידע רלוונטי ישירות ממחשבו של האמן או חברת התקליטים שלו, אל תיבת ניהול התוכן האישית של אנשי תעשיית התרבות, המוסיקה והרדיו בארץ. באמצעות פטיפון ניתן להפיץ סינגל, אלבום או קליפ באופן מקצועי, מיידי וחסכוני.

מי מאחורי פטיפון?

מאחורי פטיפון עומדים אנשים הבאים מתחומי עשייה שונים- הפקה, טכנולוגיה, אינטרנט, זכויות יוצרים ופיתוח עיסקי, ואשר מלווים ומכירים מקרוב את תעשיית המוסיקה בישראל. את הידע והניסיון שלהם מיישמים אנשי פטיפון מתוך מטרה ליעל ולקדם תחומים ושיטות עבודה בתעשייה זו.

ממתי קיים השירות הזה?

פטיפון, החלה את פעילותה ב 2008 כחברת סטארט אפ, והיתה הראשונה בישראל לזהות את הצורך והערך המוסף שבהפצה דיגיטלית. ביוני 2008, לאחר תקופה של מחקר ופיתוח, עלתה לאוויר באופן מסחרי.

למי מיועד השירות של פטיפון?

השירות מיועד לאמנים עצמאיים, חברות תקליטים ומוסיקה, אנשי יחסי ציבור, מנהלים, מפיקים ואמרגנים מתחום המוסיקה. ומן העבר השני- שדרנים ועורכי מוסיקה בערוצי רדיו, טלויזיה, אנשי עיתונות כתובה ומקוונת, מבקרי מוסיקה, DJ, מנהלי תוכן בחברות הסלולר ובמשרדי פרסום

כיצד זה עובד?

פטיפון היא ערוץ הפצה דיגיטלי עבור האמן, ומערכת ניהול תוכן עבור איש התקשורת. לכל אחד מהם תיבה אישית. אל תיבה זו יכול איש התקשורת להכנס בכל עת ומכל מקום,להיחשף לסינגלים חדשים , להאזין לשירים, לקרוא, לקטלג במערכת התיקיות שלו, להוריד אל מחשבו או אל יחידת השידור ולשדר. האמן מצידו יכול לנהל את הפצת הסינגלים שלו, ובהמשך לעדכן חומרים ולהוסיף מידע באופן שוטף. הקלק כאן כדי לראות כיצד זה עובד .

למי פטיפון מפיצה?

פטיפון מפיצה לכל ערוצי התקשורת בישראל ולמספר ערוצים מעבר לים. כיום ישנם כ -1500 אנשי תקשורת העושים שימוש במערכת של פטיפון לצורך קבלת סינגלים חדשים ומידע נוסף. שמותיהם של כולם פרוסים במערכת בפני האמן המעלה ומפיץ את תכניו.

האם ניתן להפיץ בבלעדיות או לקבוע סדר עדיפות בהפצת הסינגלים למדיות השונות?

בהחלט כן. כל שיש לעשות הוא לבחור ולסמן מתוך רשימת הערוצים המלאה את אלה שאליהם נרצה להפיץ תחילה. בהמשך ניתן לשוב ולסמן או להפיץ לכולם.

כיצד ערוצי התקשורת יודעים שהפצתי סינגל?

מיד לאחר שהפצת סינגל או כל תוכן אחר, יוצא אי מייל אוטומטי לתקשורת לשם הפניית תשומת ליבם בדבר הסינגל החדש. הקלקה על העמוד פותחת ומנגנת אותו.

כיצד אדע מי נחשף לשירים שלי?

לאחר הפצת התכנים ניתנת האפשרות לראות מיידית אלו ערוצי תקשורת נחשפו לסינגלים שהופצו. לרשות המפיץ עומדת טבלת מעקב 24/7 כך שבכל עת ניתן להיות עם היד על הדופק.

האם פטיפון הוא שירות יחסי ציבור?

כלל לא. ההפצה בפטיפון מאפשרת לאמן לשלוט ולנהל את מערך ההפצה של החומרים שלו באמצעות מערכת מבוססת אינטרנט. אנו מגיעים לקהל יעד גדול וממוקד ושמותיהם פרוסים בעת ההפצה. אנו מקפידים על נייטראליות, ובמידה ואת/ה מתענין בשירות יחסי ציבור- נשמח להמליץ בפניך על משרדים הפועלים בשיתוף פעולה עמנו.

מה היתרונות בהפצה באמצעות פטיפון?

להפצה באמצעות פטיפון יתרונות רבים- הקלק כאן למידע נוסף בנושא.

האם צריך להפיץ גם דיסקים?

כל ערוצי התקשורת בישראל ממוחשבים. יחד עם זאת ישנן עדיין כמה גופים שבכל זאת מעדיפים שימוש בדיסק פיזי, בעיקר כגיבוי. במידה ותחליטו פטיפון תשמח לייצר דיסקים פיזיים ולהפיצם בהתאם לרשימה הקיימת במערכת. פטיפון מצידה תדאג להדפיס ולהפיץ עבורך במחיר עלות. רשימה הנמענים מתעדכנת מעת לעת והיא חשופה בפניך ולשימושך.

עם אילו גופים פטיפון נמצאת בקשר?

פטיפון בקשר רציף עם כל גופי המדיה בישראל ודואגת להתעדכן ולעדכן את מערכותיה ולקוחותיה. עדכונים תקופתיים הנוגעים אליך יגיעו אליך במייל, בהתאם לבקשתך.

למה כדאי לי?

כי זה נוח, מקצועי, מאפשר לך גישה מהירה למידע מכל מקום ובכל עת וחוסך לך משאבים. פשוט כי מעתה הכל בקליק! ולמה עוד – הקלק כאן

מה בנוגע לזכויות יוצרים?

פטיפון מחויבת ומקפידה על שמירת זכויות היוצרים. אי לכך השימוש במערכת מחוייב בקריאה וחתימה על תקנון המחייב את כל הצדדים הנוגעים לפלטפורמה זו.

האם פטיפון הוא אתר להורדה ורכישת מוסיקה?

פטיפון הוא ערוץ הפצה של מוסיקה ומידע נוסף הקשור בתחום. מערכת B2B אשר מיועדת לקהל המקצועי ולכן אינה מאפשרת הורדה. מכירה של מוסיקה ניתן לעשות באמצעות לינק חיצוני.

מה זאת אומרת "שירות ירוק"?

להיות גוף ירוק פירושו הימנעות משימוש בחומרים ומוצרים שאינם מתכלים ובדרך כלל מזהמים. אנו בפטיפון מחוייבים לתרום את חלקנו בשמירה על הסביבה. לא עוד מארזי פלסטיק וניילון, ניירות, הדפסת מאות עותקים מכל סינגל, ושליחויות ברחבי הארץ. השירות מסתמך על פלטפורמה דיגיטלית ולכן ידידותי לסביבה. מעכשיו יותר נקי!

במה מתבטא שיתוף הפעולה עם אקו"ם?

כל סינגל שמופץ באמצעות פטיפון מקבל באופן אוטומטי את המק"ט שלו מתוך מאגר השירים של אקו"ם, בציון שם הכותב והמלחין, וכך, כבר מההשמעה הראשונה של השיר יירשמו התמלוגים לזכותך.

מהו תקנון השימוש באתר?

ניתן לראות את התקנון כאןמידע מקצועי


איזה פורמט מוסיקה עלי להעלות לפטיפון?

פורמט המוסיקה שאנו מחייבים אותך להעלות למערכת הינו WAV באיכות kHz44.1 bit 16. זו האיכות המירבית והמתאימה להמרה לפורמטים שונים לצרכי שידור. לידעתך- קובץ WAV הינו גדול והעלאתו למערכת עשויה לארוך כמה דקות. אנו מראש מודים על סבלנותך.

מידע טכני לקראת הפצה

מפרט לצורך הפקת עמוד אמן

איזה פורמט מפיצים באמצעות פטיפון

אנו מפיצים מגוון פורמטים המותאמים לדרישות ולאופן השידור בערוצי התקשורת השונים.

באילו פורמטים משדרים ערוצי השידור?

הרוב משדר בmp3, חלק משדרים בפורמט mp2.layer2 פורמטים אלו באיכות טובה לשידור כל עוד ההמרה נעשית כראוי ונשמרות בה תכונות האודיו הנדרשות, כפי שפטיפון מקפידה לעשות.

מה עוד מפיצים בפטיפון?

סינגלים חדשים, אלבומים, קליפים והכל באיכות שידור והורדה. יחד עמם מופץ מידע רלוונטי כגון תמונות, קומוניקט, פרטים על הופעות, יציאת אלבום והיכן ניתן לרכוש את המוסיקה.

אילו קבצי תמונות ניתן להפיץ באמצעות פטיפון?

ניתן להפיץ קבצי JPEG,GIF,PNG,PDF,Word. יש להקפיד על רזולוציה גבוהה ככל הניתן.

עם אילו דפדפנים ניתן לעבוד בפטיפון?

אנו תומכים בכולם: Internet Explorer 8+ Firefox 3+ Google Chrome Safari Opera Mozilla 1.7 (Win XP Service Pack 2) Camino 1.0 (Mac OS X 10.4 Panther)

האם לפני ההפצה אוכל לצפות שוב בפרטים ולערוך אותם?

בוודאי. תהליך העלאת החומרים נחלק לשלושה שלבים ומאפשר לך בכל רגע לשמור, לערוך, להחליט. ניתן תמיד לשוב ולערוך את הפרטים גם לאחר שהפצת.

האם אני צריך לדאוג לגרפיקה?

ניתן להעלות עד 4 תמונות וברזולוציה גבוהה. המערכת תיצור באופן אוטומטי תמונת רקע מתוך תמונת הפרופיל שעלתה. במידת הצורך נשמח לעזור עם כל האריזה הגרפית של הסינגל והאלבום.

במידה ולא קיבלת מענה לשאלתך אנא צור קשר עימנו.

.