יאיר אפשטיין / בהכרה

רשימת שירים

מילות השיר

איש בים מילים ולחן: יאיר אפשטיין

איש הולך בים
הולך – הולך
הולך – הולך בים

איש הולך בים
הולך – הולך
לראות דברים שלא רואים
מכאן

השארתי לב אחד
רחוק – רחוק
רחוק – רחוק מכאן

איש כותב בים
כותב בים
כותב – מכתב כותב

איש כותב בים
לאי-שם
איש כותב לאי-שם

אבדתי לב אחד
רחוק – רחוק
רחוק – רחוק מים

איש צולל בים
צולל – צולל
צולל – צולל בים

איש צולל בים
לאי – שם
מעבר למצולות וזמן

השארתי זיכרון
רחוק – רחוק
רחוק – רחוק מכאן

השארתי לב אחד
רחוק – רחוק
אצל איש אחד שהלך בים

תמונת עטיפה

חוברת האלבום

תמונת פרומו

קליפ

מידע נוסף

הזמר יאיר אפשטיין שר את דרכו למעלה לאחר שנים של איסוף חומרים מוסיקליים, כתיבה והלחנה, מגשים הזמר והיוצר יאיר אפשטיין את חלומו ומשיק את אלבום הבכורה 'בהכרה'. האלבום מביא את סיפור חייו המרגש אשר כולל זיכרונות ילדות סבוכים מקיבוץ שדה בוקר בו נולד וגדל, היציאה מהארון בגיל 18 וחוויות נוספות אשר עיצבו אותו להיות האיש שהוא כיום.

בתאריך ה-16.10, בתיאטרון תמונע יעלה יאיר מופע חגיגי ואינטימי אשר יכלול את שירי האלבום שנכתבו והולחנו על ידו. המלחין והפסנתרן, ד"ר מיכאל וולפה, בן קיבוצו של יאיר, יחבור אליו במופע וילווה אותו בנגינה על פסנתר כנף.

עוד מימי ילדותו בקיבוץ שדה בוקר המדברי, ידע יאיר כי אחת מאהבותיו הגדולות בחיים היא המוסיקה וכי יום יגיע וחלומו להיות זמר יוצר יתגשם. בדריכות ואמונה ליקט יאיר לאורך השנים חומרים מרגשים, שמחים ועצובים המהווים את פסקול חייו.

בין החומרים ניתן למצוא את זיכרונות הילדות המורכבים, היציאה מהארון בגיל 18, העזיבה את הקיבוץ והחזרה אליו ועוד נקודות דרך בחיים אשר הובילו את יאיר להיות האיש שהינו היום.

האלבום אשר זכה לשם 'בהכרה' מספר סיפור של התבגרות בצל הבדידות, התפקחות לאור חוויות קשות וכולל טקסטים ישירים ויוצאי דופן ברגישותם הפואטית העוסקים ,בין היתר, בנושא ההומוסקסואליות.

המוסיקה שהייתה לחלק בלתי נפרד בילדותו של יאיר, שמשה תמיד כמפלט וכמו תפילה היוצאת מליבו סייעה לו לצלוח תקופות קשות.
ההכרה של יאיר בעצמו כזמר ויוצר התרחשה בתקופת הצבא, באחת הפעמים בהן שמר בעמדת הש.ג, גמלה בליבו ההחלטה כי הגיעה העת להוציא לפועל את חלום השירה.

עם שחרורו מהצבא למד יאיר באקדמיה למוסיקה בירושלים כשנה ולאחר ניסה את מזלו בבית צבי, אך לא מצא במוסדות אלו את התכנים אותם חיפש ובד בבד החל להבין את הסגנון המוסיקלי שהתגבש בו אותו הוא מגדיר כמוסיקה ארץ ישראלית פופולארית מקורית.

בין האמנים המשפיעים עליו הוא מונה את יהודית רביץ, קורין אלאל, מתי כספי ויוני רכטר (אשר עם מרביתם אף חלק במה ושר עימם לא אחת) וגם את המלחין מיכאל וולפה, בן קיבוצו של יאיר.

כל הזכויות שמורות ליאיר אפשטיין
 
יאיר אפשטיין

תומר הדדי

תומר הדדי

מיקי ורשאי, אמיר גבירצמן, נועם בורג, עידן פרידמן, יוסי שטרית, גל דהן, הילה ליפשיץ, ברק שוסברג, דניאל תנחלסון, דניאלה שמר, אהוד אטון, תומר הדדי

מאיה בן מאיר, תהל שהם, יאיר אפשטיין

ברדו וב"עליית הגג של תומר הדדי", 2009

ניר בראב ותומר הדדי

יניב פז

רוק / פופ ישראלי

ארז כספי באולפני "ברדו"

ארז כספי באולפני "ברדו"

יערה ניראל, איורים: אסף בן ארוש

יוסי שלו

יעוץ אמנותי - מיכאל וולפה

ליצירת קשר: 054-2219004

yairyepstein@gmail.com

7290013890795

פליי רקורדס

יאיר אפשטיין